5.8.2012 
Wednesday, September 5, 2012, 13:14
Ammattiopiston vanhempainillassa oivalsin, että siellä on panostettu monen tärkeään asiaan. Jäi hyvä mieli.

Tänään olisi ollut tarjolla Harkimon valmennusta Helsingissä. Minäpä valitsin kirjoittamisen ja reippaan metsälenkin. Kanttarellejä on valtavasti. En enää pysähdellyt niiden perään, vaan nautin reippaasta etenemisestä. Kun istuu ja pohtii tarvitsee vastapainoksi liikettä. Sitten taas ajatus kulkee.

Ken on ilmaisista herkuista kiinnostunut, saa varmasti oppaan sienisafarille.

Aurinko paistaa tänäänkin lämpimästi. Nautitaan siitä. Jaksetaan sitten niinä kiireisimpinäkin päivinä

Ihana leipuri toi meille pelaajille vadillisen kotipullaa. Ihana.
Mikä tuoksu. Söin kyllä yhden, en pystynyt vastustamaan.



Perniön pojat pelasivat hienon ottelun someron vierailijoita vastaan. Hyvä ottelu auringonpaisteessa. Olosuhteista sen verran, että Perniön kentällä ei ole penkkejä, eikä sähkövaloja. Tänne ei ole panostettu. Saloon, Halikkoon, Kiskoon on satsattu. Koska tänne? Ei taida tapahtua ihan pian. Tasapuolisuutta lisää päätöksentekoon tulevaisuudessa.
tenniksstä vielä sen verran, että ulkokentät ovat ilmaiset ja niissä on tilaa. Käyttäkää hyväksenne tämä mahdollisuus. Muista pelisäännöt yhteisissä paikoissa. Sisätilat sitten taas erikseen, niistä en nyt puhu mitään. Kesäkausi on lyhyt mutta ihana.
( 1301 views )   |  permalink   |  


<< <Edellinen | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | Seuraava> >>